نحوه عضویت در meetup.com

Unsplashed background img 1
نحوه عضویت در meetup.com

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه عزیزان. طی برگذاری میتاپ و تماس‌هایی که از علاقه‌مندان داشتیم متوجه شدیم که عده ای از دوستان با نحوه ثبت نام و و اعلام حضور در رویداد پیش رو چالش داشتن و عضویت در میتاپ براشون سوال بود. پیرو این موضوع با ما همراه باشید تا با نحوه ثبت نام در meetup.com و اعلام حضور در میتاپ پیش رو آشنا بشیم.

نکته مهم: وبسایت meetup به دلیل محدودیت های اعمال شده از ایران قابل دسترس نیست. پس قبل از شروع مراحل ثبت نام لطفا فیلترشکن را روشن کنید.

 

guilanmeetup

ابتدا وارد وبسایت meetup.com میشیم و از بالا روی گزینه sign up کلیک می‌کنیم.

 

 

guilanmeetup

در این مرحله چند راه برای ثبت‌نام به ما نشون داده میشه. ساده‌ترین راه، ثبت نام از طریق Google و اجازه اتصال meetup.com به جیمیل هست. اما اینجا راه ابتدایی و کامل یعنی ثبت نام با ایمیل رو بررسی میکنیم. پس گزینه sign up with email رو انتخاب میکنیم و میریم مرحله بعد.

 

 

guilanmeetup

در اینجا اطلاعات خودمون شامل اسم، آدرس ایمیل ( حتما معتبر باشه چون ایمیل فعال‌سازی ارسال میشه )، رمزعبور و لوکیشن خودمون رو باید وارد کنیم اما نکته مهم تو این بخش وارد کردن لوکیشن هست. برای این کار روی گزینه change پایین باکس password کلیک میکنیم و میریم مرحله بعد.

 

 

guilanmeetup

تو کادر وسط برگه اسم شهر خودمون رو وارد میکنیم و در باکس پایین روی گزینه پیشنهادی کلیک میکنیم. در این مثال ما rasht رو نوشتیم و به ما rasht, IR رو پیشنهاد داد. روش کلیک میکنیم و میریم مرحله بعد.

 

 

guilanmeetup

سایر اطلاعات رو هم وارد میکنیم و بعد از بررسی نهایی فرم و مطمئن شدن از درست بودن اطلاعات روی continue کلیک میکنیم.

 

 

guilanmeetup

در صورتی که همه اطلاعات به درستی وارد شده باشه، با پیغام Your’re almost there رو به رو میشیم. حالا ایمیل خودمون رو چک میکنیم و روی لینک تایید ارسال شده کلیک میکنیم تا حساب تایید بشه.

 

 

guilanmeetup

بعد از کلیک روی لینک فعال‌سازی داخل ایمیل با این برگه رو به رو میشیم که میتونیم عکس خودمون رو آپلود و یا از طریق فیسبوک انتخاب کنیم. اگر هم نخوایم فعلا این کار رو انجام بدیم میتونیم روی skip for now کلیک کنیم.

 

 

guilanmeetup

حالا تو این مرحله دلیل عضویت خودمون در سایت میتاپ رو میتونیم وارد کنیم. توسعه یک مهارت، آشنایی با افرادی شبیه به خودم، دیدن یک مکان جدید و… بخشی از دلایلی هست که میتونیم از لیست انتخاب کنیم و بریم برای بخش بعد.

 

 

guilanmeetup

در این مرحله علاقه مندی های خودمون رو انتخاب میکنیم.

 

 

guilanmeetup

حالا تو این مرحله علایق خودمون رو دقیق‌تر و شفاف‌تر انتخاب میکنیم.

 

 

guilanmeetup

بر اساس موارد قبلی که انتخاب کردیم، meetup.com چند گروه رو برای عضویت به ما پیشنهاد میده که اگر علاقه‌مند باشیم میتونیم عضو بشیم.

 

 

guilanmeetup

خوب در این مرحله میتونیم حضورمون در یک رویداد پیشنهادی از طرف meetup.com رو اعلام کنیم ( بر اساس علایق انتخاب شده قبلی ). در واقع ویدادها ( event ) زیر مجموعه ای از گروه ها ( group ) هستند. یعنی شما عضو یک گروه میشید و بعد دورهمی های ایجاد شده در هر گروه با اسم رویداد یا event هست که شما برای حضور داخلش باید attend بدید.

 

 

 

guilanmeetup

مرحله قبلی ، آخرین مرحله از ثبت نام بود و شما با دیدن این برگه عملا عضو وبسایت میتاپ شدید. حالا وارد برگه میتاپ گیلان میشیم و میبینیم که عضویت و attend کردن یا حضور داشتن به چه شکلی هست.

لینک برگ میتاپ گیلان در meetup.com

 

 

guilanmeetup

این برگه میتاپ گیلان هست تو آدرس : meetup.com/Guilan-WordPress-Meetup روی گزینه join this group کلیک میکنیم تا عضو گروه میتاپ گیلان بشیم.

 

 

guilanmeetup

اگر با گزینه you’re a member رو به رو شدید تبریک میگم شما عضو گروه میتاپ وردپرس گیلان هستید 🙂

 

 

guilanmeetup

اسکرول کنید پایین و بخش upcoming events رو پیدا کنید. حالا میتونید با زدن گزینه attend تو ایونت پیش رو اعلام حضور کنید.

 

 

15ام مرداد 1398